Yeni

VURGULU TELAFFUZ SÖZLÜĞÜ

  • K-33
  • TRT
34,50
Favorilere Ekle
Bazı insanlar, diğerlerine göre daha güzel konuşur.
Doğuşumuzdan itibaren yıllar boyu aynı kelimeleri söyleriz de bazı kişilerin ağzından çıkan kelimeler daha açık, daha net ve daha etkileyicidir. Bunun sırrı nedir Nasıl oluyor da bazıları konuşurken biz onları keyifle dinliyor, telâffuzlarına hayran kalıyoruz
Bunun sırrı, doğru telâffuz yani sözcükleri doğru çıkarmakta yatıyor.
Doğru telâffuz, aynı malzemeyi kullanan kişilerden birinin yaptığı yemeğin, daha lezzetli olması gibidir.
Doğru telâffuz, aynı yazıyı yazanlardan birinin, daha güzel yazması gibidir.
Doğru telâffuz, aynı rolü oynayan sanatçılardan birinin, daha etkileyici olması gibidir.
Ve nihayet doğru telâffuzu işitmek, herkesin hakkıdır. Özellikle radyo ve televizyonlarda… Doğru telâffuz için ön koşul, seslerin hakkını vererek, anlaşılır bir biçimde çıkarabilmektir. Harflere yüklenen seslerin neler olduğunu bilebilmektir.
Akıcı konuşabilmenin ikinci koşulu ise vurguları doğru yapabilmektir. Zira yanlış yapılan bir vurgu, pastaya şeker yerine tuz katmak gibi sevimsiz bir sonuç ortaya koyar, konuşmamızı anlamsız ve çekilmez bir duruma sokar.
“Konuşturan Sözlük” adıyla basılan ve tematik bir çalışma olan Vurgulu Telâffuz Sözlüğü, 32 yıllık bir birikimin ürünü… Bu sözlükte, Lise Edebiyat kitaplarında geçen ve telâffuzunda güçlük çekilen kelimeler başta olmak üzere, Hukuk, Sanat, Edebiyat ve günlük dilde kullanılan seçilmiş 15 bin kelimenin doğru telâffuzu, vurgularının yeri belirtilerek hazırlandı.
Başspiker Şener Mete’nin bu kitabı; öğrenciler, öğretmenler, hukukçular, politikacılar ve medya dünyasındaki yayıncılar için tam bir başvuru kaynağı… Dilimizdeki onbinlerce kelime arasından seçilen 15 bin kelimenin doğru telâffuzu ve doğru vurgulamalar, diğer sözcüklerimiz için de bir anahtar olacaktır

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

İlginizi Çekebilir

Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.