Yeni

NOTALARI İLE TÜRK SANAT MÜZİĞİ TASAVVUF ESERLERİ ACEM MAKAMI

  • K-31
  • TRT
7,00
Favorilere Ekle
TRT Genel Müdürlüğü nün sözlü ve basılı yayın arşivinde, Türk Sanat Müziğinin tarihi ve değerli eserleri yer almaktadır. Kurumumuz geçmişle gelecek arasında kültürel bir köprü oluşturmakta, yapmış olduğu ve bundan sonra yapacağı yayınlarda, kültürümüzün korunması ve yeni kuşaklara aktarılması konusundaki misyonunu ve vizyonunu muhafaza etmeye devam edecek ve geçmişte olduğu gibi gelecekte de müziğimizin gelişmesine, nesilden nesile aktarılmasına, uluslar arası tanıtılmasına çaba safedecektir.

Türk Sanat Müziği dalında, arşivimizde yer alan sesli ve basıla materyallerimizden faydalanarak CD ve kitaplar halinde hazırlayıp, sizlerin beğenisine sunulan eserlere, yeni bir eserin daha ilave edilmesi mutluluğunu yaşamaktayız.

TRT, Yayın-Programlarının yanı sıra bir konservatuar gibi akademik çalışmalara da imza atmaktadır. Müzik Dairesi Başkanlığı Türk Sanat Müziği dalındaki birçok musıki yayınlarını aslına uygun ve en iyi şekilde değerlendirerek, kıymetli ustaların geçmişe ve günümüze ait ses ve nota arşivlerini kamuoyunun istifadesine sunma gayreti içerisindedir.

Türk Sanat Müziği dalında yeni eserleri ve Türk Musikisinde kullanılan değişik formları tanıtmak, yayınlarımızda beğenilen eserleri bir araya toplamak, profesyonel ve amatör ses ile sazını icra etmek isteyen musıki severlerin ihtiyaçlarına cevap vermek, akademisyenlere yardımcı olmak amacıyla hazırlayıp sunduğumuz " Yeni Eserler", " İlahiler ", " Sevilen Eserler" ve " Klasık Türk Sanat Müziği Eserleri " başlıklı nota yayınlarımızı, fasiküller halinde yayınlamaya devam edeceğiz.

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

İlginizi Çekebilir

Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.