Yeni

(DVD-80) BALKANLAR VE GÖÇ

  • DVD-80
  • TRT
19,50
Favorilere Ekle
Balkanlarda son iki yüz yıldır yaşanan kirli savaşlar, katliamlar nedeniyle büyük acılar ve göçler yaşanmıştır. Günümüzde de azda olsa hala devam eden bu göçlerin temelinde gerçekte yeni pazar arayışında olan emperyalist güçler arasındaki paylaşım savaşı ve dolayısıyla " ŞARK MESELESİ " nin hayata geçirilmesi mücadelesi yatmaktadır.
Emperyalist güçler tarafından yürütülen kirli savaş sonunda yüz binlerce insan ölmüş, milyonlarcasıda doğduğu toprakları terk etmek zorunda bırakılmış, yani sürülmüştür.
Bulunduğumuz coğrafyada yaşanan göçlerden halkımız, daha çok Rum ve Ermeni göçü boyutunu bilmekte, Anadolu ya olan Türk ve Müslüman göçünü ise üstelik yaşadığı halde bilmemektedir. Oysa Emperyalizmin uygulamaya koyduğu bu senaryoda en fazla acıya ve göçe maruz kalan, sürgün edilenler Müslümanlar yani Türkler olmuştur. Bu insanların yüz binlercesi katledilmiş, milyonlarcasıda Anadolu ya göç etmek zorunda bırakılmıştır. İşte " BALKANLAR VE GÖÇ " belgeselinin amacıda 17. Yüzyıldan itibaren yaşanmaya başlanan bu kanlı ve trajik olayın nerede, ne zaman, neden, nasıl ve ne şekilde yaşandığını ortaya koymaktır.

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

İlginizi Çekebilir

Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.